Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe segmentowe
7 sty

Rodzaje bram garażowych

Przy wyborze projektu domu jednorodzinnego aż 70% Polaków decyduje się na wariant z miejscem garażowym. Istotną decyzją, która wpłynie na późniejsze korzystanie z garażu jest także to, jaki typ bramy zostanie zakupiony na etapie wykończeniowym. Jakie modele są wówczas dostępne?

Bramy garażowe rolowane

Bramy rolowane, określane także roletowymi, to popularne rozwiązanie. Przypominają one rolety okienne umieszczane w kasetach, dzięki czemu zabierają niedużo miejsca, a przez to doskonale sprawdzają się w przypadku garaży o niestandardowych kształtach czy niewielkiej przestrzeni na suficie niepozwalającej na zastosowanie innych wariantów. Ich dużym atutem jest dodatkowo wysoka funkcjonalność, a wszystko to dzięki automatycznym systemom otwierania, najczęściej uruchamianym za pomocą pilota. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie w szczególności dla osób z małymi dziećmi, które dzięki automatyzacji nie muszą opuszczać pojazdu, aby otworzyć bramę garażową. Bramy garażowe rolowane, które mogą Państwo znaleźć także w ofercie naszej firmy, to również gwarancja nowoczesnego, estetycznego wyglądu i wyboru spośród dziesiątek wariantów wykończenia.

Bramy garażowe segmentowe

Kolejnym, popularnym rodzajem bramy garażowej jest wariant segmentowy, wybierany w przypadku prawie 80% inwestycji. Montowane są od strony wewnętrznej garażu, zaś same segmenty poruszają się na prowadnicach. Między innymi dzięki temu bramy te są szczelne i gwarantują wysoką izolacyjność akustyczną i termiczną, przy czym ta ostatnia będzie szczególnie istotna w sytuacji, gdy mamy do czynienia z domem w którym garaż znajduje się na tym samym poziomie co parter. Kolejną cechą bram garażowych segmentowych jest fakt, że można montować je niezależnie od tego, jaki kształt ma nadproże domu. W tym przypadku może mieć ono nawet kształt łuku, a także niewielkie wymiary (nawet zaledwie 15 cm).

Na rynku dostępne są także inne typy bram garażowych takie jak uchylne czy rozwierane, dlatego też niezależnie od projektu budowlanego i indywidualnych potrzeb, każdy inwestor znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

About Author

author posts

Comments are closed.

Oferujemy bramy garażowe, rolety okienne, okna i drzwi wejściowe w rozbudowanej, bogatej kolorystyce i wzornictwie.

Zamawiam darmową wycenę