Bramy garażowe rolowane

Wydajne bramy garażowe rolowane

Zdarza się, że na suficie nie ma miejsca na zamontowanie prowadnic. Wtedy polecamy bramy garażowe rolowane. Dzięki mechanizmowi rolującemu nie trzeba instalować prowadnic na suficie.
Takie bramy polecamy do garaży o niestandardowych rozmiarach i kształtach otworu wjazdowego.

Big Door at Warehouse Docking Bay

Elastyczna brama garażowa rolowana

Mechanizm połączonych zaczepami lameli nawijanych na wałek sprawia, że bramy rolowane można instalować na wiele sposobów. W standardowym garażu wałek będzie miał ok. 30 centymetrów średnicy po zwinięciu. Zwykle mocuje się go wewnątrz garażu, do nadproża, ale można też zainstalować wałek na zewnątrz. Wtedy trzeba pamiętać, że mechanizm musi być umieszczony w specjalnej kasecie, która uchroni go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dwie bramy rolowane w jednym garażu?

Dwa samochody w jednym domu to już standard. Czy w przydomowym garażu lepiej zainstalować dwie wąskie bramy rolowane, czy jedną szeroką? Jeżeli garaż nie jest połączony z domem, czyli też nie jest razem z nim ogrzewany, dwie bramy będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli natomiast garaż jest integralną częścią domu i otwieranie go sprawia, że ze środka ucieka ciepło, lepiej zastosować jedną bramę. Trzeba tylko pamiętać o dobrej jakości ociepleniu, którym będzie pokryta. Instalacja jednej bramy będzie też korzystna dla naszego portfela, bo unikniemy montażu dodatkowych mechanizmów otwierających i innych elementów.

Oferujemy bramy garażowe, rolety okienne, okna i drzwi wejściowe w rozbudowanej, bogatej kolorystyce i wzornictwie.

Zamawiam darmową wycenę